خواص گلابی

خواص گلابی

طعم شیرین و آبدار گلابی باعث محبوبیت در بین مردم است، پختن گلابی می تواند عطر و طعم افسانه ای بوجود بیاورد، پس سعی کنید پخته آن را امتحان کنید. این میوه دارای ویتامین C  و مس است .

گلابی میوه ای آبدار و خوشمزه است که اضافه کردن آن به تغذیه می تواند به کاهش وزن کمک  کند. گلابی میوه ای دارای فیبر است و اثر خنک کننده دارد و آنتی اکسیدان هایی که در گلابی وجود دارد، باعث مبارزه با بسیاری از بیماری ها و مشکلات می شود و همچنین باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

همچنین دارای مقادیر زیادی از مواد مغذی و مواد معدنی است. ترجیحا روزی  یک عدد گلابی مصرف کنید تا از مزایای سلامتی آن بهره مند شوید. همچنین آب تازه گلابی برای به دست آوردن بهترین نتایج مصرف می شود.

یکی از بهترین خواص گلابی فیبر موجود در این میوه است و همچنین فیبر موجود در این میوه باعث کاهش کلسترول در بدن می شود و در نتیجه از بیماری های قلبی محافظت می کند. مصرف روزانه ی گلابی می تواند خطر سکته مغزی را تا 50٪  کم می کند.

فیبرِ موجود در گلابی، باعث می شود ،سلول های سرطانی را مهار می کند و از بین می برد. از سرطان روده ی بزرگ جلوگیری می کند. مصرف روزانه گلابی در روز می تواند تا 34٪ از سرطان پستان در زنان پس از یائسگی جلوگیری کند.

گلابی از پیر شدن پوست صورت جلوگیری می کند، تمام عناصراین میوه  قادر به مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد است، بنابراین از آسیب های شدید پوستی محافظت می کند در نهایت کمک می کنند تا پوست در برابر هرگونه چین و چروک مقاومت کند.اگر پوست چرب دارید، یک گلابی تازه را تهیه کنید و با کمی عسل مخلوط کنید،از این ترکیب سه بار در هفته به عنوان یک ماسک استفاده کنید.