خواص موز

چه خوب می شود اگر بگوییم یک ابزار نو برای کمک به کاهش وزن، کاهش تورم، مبارزه با سرطان و افزایش انرژی وجود دارد. همه میوه هایی که می خورید سرشار از مواد معدنی هستند که در این متن به یکی از آنها که موز است می پردازیم.

موز فواید بسیاری برای سلامتی دارد از جمله سلامت قلبی و عروقی، جلوگیری اززخم معده، بهبود سلامت روانی ، پیش گیری از کم خونی، کمک به افزایش انرژی و ایمنی، و تسکین بیماری و همچنین جلوگیری از دیابت ، کوری کمک می کند.

خوردن موز باعث جذب بیشتر آهن می شود و همچنین نفخ را کاهش می دهد و روند هضم را بهبود می بخشد و همچنین فواید بسیاری برای کاهش وزن دارد.

قوی ترشدن ماهیچه ها 

اگر بعد از یک ورزش سنگین، احساس می کنید که ماهیچه های بدن تان درد می کند یا به اندازه کافی سریع رشد نمی کنند ممکن است در رژیم غذایی به اندازه کافی منیزیم نباشد. موز یک منبع خوب منیزیم است.موز می تواند به انقباض عضلانی و تمدد اعصاب و نیز سنتز پروتیین کمک کند که به نوبه خود توده عضلانی را افزایش می دهد. جذب منیزیم به تسریع تجزیه تحلیل چربی کمک می کند،و باعث فرآیندی می شود که بدن چربی را آزاد می کند.

شاد شدن سریعتر 

موزها حاوی ویتامین B9 (اسید فولیک)هستند که خواص ضد افسردگی دارند. به عبارت دیگر کمک می کند سروتونین سریعتر وارد مغز شود. مطالعه ای در یک مجله روانشناسی نشان می دهد که بیماران مبتلا به افسردگی  دارای میزان کمتری اسید فولیک هستند نیبت به افراد دیگر هستند.( که به طور متوسط 25 درصد کم تر از سطح افراد سالم است.) برخی پزشکان توصیه می کنند که مصرف اسید فولیک را افزایش دهند 

کم کردن استرس و اضطراب

 علاوه بر B9، موز همچنین مقدار زیادی تریپتوفان دارد که ممکن است مهم ترین ماده شیمیایی مغز باشد چون یک ضد افسرده طبیعی است و می تواند اضطراب و بی خوابی، و دیگر مسائل روحی مانند خستگی، عصبانیت، هیجان، عصبانیت و پرخاشگری را درمان کند. موز همچنین مقداری نور اپی نفرین دارد که به تنظیم استرس کمک می کند.

سوزاندن چربی 

موز حدود 12 میلی گرم کولین دارد، ویتامین B مستقیما روی ژن هایی که موجب ذخیره سازی چربی در شکم می شوند، عمل می کند. همچنین می توانید کولین را در گوشت بدون چربی، غذاهای دریایی و سبزیجات پیدا کنید.

 تثبیت قند خون 

مصرف موز جذب شکر را کاهش می دهد و قند خون را ثابت نگه می دارد. این موثرترین راهکار برای حفظ پایداری سطح قند خون است که به معنی سطح انرژی ثابت و کاهش وزن است (از آنجایی که سطوح ثابت قند خون به پانکراس اجازه ترشح گلیکوژن ، که هورمونی چربی سوز است را می دهد.) . 

کاهش اشتها

. خوردن یک موز بین وعده های غذایی به معنای کم تر غذا خوردن است .