خواص پرتقال

خواص پرتغال

میوه ای خوشمزه  است که به عنوان نماد سلامت و در میان میوه جات و مرکبات شناخته می شود که سرشار از ویتامین ث است. معروف‌ ترین گونه پرتقال در دنیا تامسون  می‌ باشد. پرتقال دارای ویتامین C‌ است که به افزایش جذب آهن در رژیم غذایی کمک می کند.

پرتقال سرشار از مواد مغذی است و به عنوان بخش مهمی از رژیم غذایی افراد در نظر گرفته می شود. علاوه بر فواید زیاد پرتقال برای سلامتی و درمان بیماری ، خواص آب و پوست پرتقال برای پوست و مو عالی می باشد.

مصرف روزانه پرتقال برای انواع سرطان کبد، کلیه، بیماری های قلبی، یبوست، سلامت چشم، کاهش فشار خونو بهداشت دهان و دندان مفید است.

طبع پرتقال به طعم آن بستگی دارد،میوه آن بسته به انواع مختلف شیرین و ترش، زرد رنگ و یا قرمز می‌باشد. و هر انسانی دارای یک نوع طبع است. پرتقال ترش دارای طبع سرد است و هرچه پرتقال شیرین تر می شود طبع آن معتدل و گرم می شود.

معروف‌ ترین گونه پرتقال در دنیا تامسون  می‌ باشد. ویتامین C‌ به افزایش جذب آهن در رژیم غذایی کمک می کند.

مصرف پرتقال برای درمان اضافه وزن موثر است و با مصرف آن مقاومت طبیعی بدن زیاد خواهد شد. افرادی که دارای اضافه وزن هستند، اگر رژیم پرتقال بگیرند، بسیار موثر است. در این رژیم باید چند روز پرتقال بخورید. برای و گرفتن رژیم لاغری، یک عدد پرتقال و ۳ عدد لیمو را به برش‌های نازکی میدهیم و آن را مدت ۱۰ دقیقه در نیم لیتر آب می جوشانیم. ۲ قاشق سوپ‌ خوری عسل را به آن اضافه کرده و دوباره ۵ دقیقه آن را می جوشانیم. سپس آن را صاف و می گذاریم سرد شود و هر روز ۳ استکان کوچک را میل کنید.

 

خواص پرتغال
خواص پرتغال