خواص کلم قرمز

کلم قرمز، سرشار از ویتامین K، ویتامین C و ویتامین B کمپلکس است. همچنین کلم قرمز منبعی عالی از مواد معدنی مانند آهن، منگنز، منیزیم و پتاسیم نیز هست. و همچنین فواید کلم قرمز: پیشگیری از پیری زودرس، کاهش احتمال ابتلا به سرطان، بهبود سلامت پوست و چشم ها، در کاهش وزن کمک چشمگیری میکند، باعث افزایش سیستم ایمنی بدن ، کمک می کند تا استخوان ها مستخکم شود، دفع سموم بدن،  پیشگیری ازبیماری قند  ، افزایش سلامت قلب، پیشگیری ازشروع آلزایمر، و باعث بهبودی زخم ها می شود .

میزان بالای ویتامین K موجود در کلم قرمز برای سلامت استخوان‌ها مفید است. این خواص مربوط به وجود پروتئینی به نام استئوکالسین در استخوان است که به ویتامین K نیاز دارد. بنابراین توصیه می شود برای حفظ سلامت استخوان‌ها به طور مرتب از کلم قرمز استفاده کنید.

مصرف روزانه کلم قرمز برای کنترل میزان قند خون مؤثر است چون این ماده معدنی درای انhttps://mivaton.ir/سولین طبیعی است. علاوه بر این به دلیل میزان اندک کالری و کربوهیدرات ها و همچنین میزان بالای فیبرها باعث ایجاد سیری زود هنگام می شود. بنابراین افرادی که از دیابت رنج می برد مصرف کلم قرمز در سالادها تأثیر زیادی در کنترل گرسنگی دارد.

در دنیای میوه‌جات و سبزی‌جات و صیفی جات، رنگ قرمز یعنی سلامتی. به این دلیل که نشان‌دهنده‌ی وجود آنتی‌اکسیدان‌های مهم در خوراکی مورد نظر است. می‌دانیم که آنتی‌اکسیدان‌ها از بین برنده رادیکال‌های آزاد، عامل اصلی ابتلا به انواع سرطان‌ها هستند.

قرمز یعنی سلامتی. به این دلیل که نشان‌دهنده‌ی وجود آنتی‌اکسیدان‌های مهم در خوراکی مورد نظر است. می‌دانیم که آنتی‌اکسیدان‌ها از بین برنده رادیکال‌های آزاد، عامل اصلی ابتلا به انواع سرطان‌ها هستند.

بنابراین خوردن خوراکی‌های قرمز، مانع از ابتلا به سرطان می‌شود. یکی از این آنتی‌اکسیدان‌های مهم «لیکوپن» است.