خواص گلابی بارتلیت

گلابی بارتلیت دارای اندازه متوسط و پوستی زرد رنگ که دارای عطر و طعم خوبی است.

گلابی میوه ای گوارا و پر آب است. افرادی که یبوست دارن می توانند روزی یک یا دوعدد در روز مصرف کنند و بلافاطله یک لیوان آب ولرم بخورند تا خاصیت ملین داشته باشد.

گلابی میوه ای است که به آسانی هضم و جذب بدن می شود. گلابی دارای دانه ای بیسار ریزی است که این دانه ها از جنس سلولز است و در دستگاه گوارش هضم نمی شود و از دستگاه گوارش عبور می کند و معده و روده را پاک می کند و کلیه مواد زائد در شکم را دفع می کند.

گلابی برای کاهش وزن بسیار موثر است و یک میوه کم کالری است و دارای مواد مغذی و فیبر زیادی است. که تاثیر کمی بر افزایش وزن و چاقی دارد. (برای لاغری بسیار موثر است)

این میوه سرشار از آنتی اکسیدان است که در درجه اول بخاطر مبارزه با سلول های سرطانی است و پیشگیری از انواع مختلف سرطان (سرطان پروستات،سرطان سینه،سرطان ریه) است.

این میوه دارای فولیک اسید است که برای مادران باردار (نوزادان) بسیار موثر است که ارتباط موثری با کاهش نقص لوله های عصبی در نوزادان دارد و بنابراین به حفط سلامتی و شادابی کودک کمک می کند.

گلابی دارای میزان زیادی ویتامین A است ، که می تواند اثرات پیری در پوست مانند چین و چروک و لکه های ناشی از سن را کاهش دهد. همچنین ریزش مو ف اب مروارید و سایر بیماری های مرتبط با پیری را کاهش میدهد.